لذت آتش با شومینه های اتانولی شارمان دیزاین | شومینه اتانولی هوشمند | شومینه اتانولی مدرن | شومینه مدرن | دکوراسیون داخلی | شومینه | شومینه های اتانولی بدون نیاز به دودکش و لوله کشی | شومینه های اتانولی بدون دوده و خاکستر | شومینه اتانولی با توان حرارتی بالا | شارمان دیزاین | شومینه الکلی | انواع شومینه | طرح شومینه
21
Mar

چرا شومینه اتانولی انتخاب کنم؟

پنج دلیل برای انتخاب شومینه اتانولی

اگر شما قصد خرید شومینه اتانولی را دارید، یا از جمله افرادی هستید که از دلایل انتخاب شومینه اتانولی آگاه نیستند،پس بگذاريد به 5 دليل مهم برای انتخاب شومینه اتانولی اشاره کنیم.

توان حرارتی بسیار خوب 

یکی از سوالات متداول این است که شومینه اتانولی چه مقدار گرما تولید می کنند؟ پاسخ به این سوال واضح است: این شومینه ها تولید گرمای بسیار خوبی دارند، در واقع می توان با یک شومینه اتانولی، محیط خانه را که در زمستان کاملا سرد می باشد را به آسانی به گرمای مطلوب رساند.

بازده حرارتی شومینه اتانولی حدود دو و نیم تا هفت کیلو وات می باشد که برای گرم کردن یک خانه نسبتا بزرگ کفایت می کند،همچنین بازده حرارتی شومینه ها به اندازه شعله و کیفیت اتانول هم بستگی دارد.

یکی از دلایل پر بازده بودن شومینه اتانولی این است که این شومینه ها برخلاف  شومینه های گازی و چوبی، نیازی به دودکش نداشته و 90 در صد از گرمای تولید شده را وارد محیط خانه می کند و بعد از روشن کردن آن ها بین 15 تا 25 دقیقه طول می کشد تا محیط خانه را کاملا گرم کند

بدون دوده، خاکستر و گازهای سمی

دلیل این که شومینه اتانولی  به هیچ دودکشی  نیاز ندارد ساده است، ‌اتانول به عنوان یک سوخت پاک شناخته می شود که برخلاف شومینه های سنتی، در اثر احتراق هیچ دوده، خاکستر و یا گازهای سمی خطرناکی تولید نمی کنند و در نتیجه سوختن آن ها فقط گرما، بخار آب و مقدار بسیار کمی CO2 که معادل سوختن دو شمع است تولید می شود، در واقع، علاوه بر جلوگیری از تولید خاکستر ،‌ مانع از ایجاد دوده هم مي شود و دیوارها و سطوح سفید منزل شما همیشه بدون دوده و لکه باقی خواهند ماند.

بدون نیاز به دودکش

با این که شومینه اتانولی  گرمای بسیار خوبی ایجاد می کند اما به دلیل استفاده از سوخت پاک (اتانول)، نیازی به دوکش ندارند . یکی از بهترین منافع در مورد شومینه های  بدون دودکش این است که شما به هیچ وجه محدود نخواهید شد و می توانید شومینه ها را متناسب با دکور منزل یا فضای خود به آسانی  جابجا کنید و آنرا به مکان جدیدی برید یا این که می توانید در محلی دیگر مثل اتاق یا پاسیو و تراس از آن استفاده کنید. البته اگر بخواهید مدل های دیواری را انتخاب کنید به یک نگه دارنده نیاز دارید، ‌اما در مقایسه با بخاری های معمولی یا شومینه های سنتی، کاملا قابل جابجایی هستند.

نگه داری آسان

با توجه به شعله بسیار تمیز و بدون دوده شومینه اتانولی، نیازی به تمیز کردن مداوم آن ها نمی باشد و لکه و کثیفی را به آسانی می توان با یک دستمال نم دار پاک کرد، همچنین چون جنس این شومینه ها از استیل ضد زنگ و مرغوب می باشد می توان آنها را براحتی جلا داده و شومینه های خود را همیشه تمیز و نو نگه دارید.

استفاده آسان

شومینه اتانولی علاوه بر این که به تمیز کردن و نگه داری کمی نیاز دارند ، استفاده از آنها هم بسیار آسان است و فقط کافیست سوخت اتانول را در مخزن شومینه های خود بریزید و آن را با یک فندک روشن کنید و از شعله گرم و زیبای آن لذت ببرید و هر زمان که بخواهید می توانید آن را به آسانی خاموش کنید.

در بالا به 5 دلیل اصلی برای خرید شومینه اتانولی اشاره کرده ایم. البته دلایل دیگر بسیاری نیز برای خرید شومینه اتانولی وجود دارد ولی اگر بخواهیم فقط به یک دلیل مهم اشاره کنیم آن هم سبز یا Green بودن این شومینه هاست که به عنوان محصولی که از سوخت پاک و تجدید پذیر استفاده می کنند، اهمیت دارند و حافظ محیط زیست و سلامت خریداران می باشد.

به اين ترتيب می توان به مهم ترين دلايل براي خريد يك شومينه اتانولی به صورت زیر اشاره نمود

توان حرارتی بالا

‌بدون نیاز به دودکش

بدون دوده، خاکستر و گازهای سمی

عدم نیاز به تمیز کردن و ‌نگه داری مداوم

‌استفاده آسان